top of page

הסיפור של

תלמה ילין

תלמה ילין הוא תיכון ארצי לאמנויות שהוקם בשנת 1959 וממוקם בלב שכונת בורוכוב בגבעתיים. התיכון נקרא על שם הצ'לנית תלמה ילין, שהייתה מחלוצות הפעילות והחינוך המוסיקלי בישראל. במשך כל שנות קיומו היווה בית הספר אבן שואבת לתלמידים ולתלמידות המצטיינים ביותר בתחום האומנויות מכל רחבי ישראל. התיכון מכשיר תלמידים במגוון רחב של תחומי האומנויות, וכל שדרות העשייה התרבותית בישראל מלאה לאורך שנים בבוגרי ובוגרות בית הספר.  
 

לימודי אמנות

בכל מגמות האמנות תכנית לימודים רחבת היקף, הכוללת פעילות סדנאית ותיאורטית עשירה. לצד עשייה ענפה ומגוונת לאורך כל השנה, בתום הסמסטר הראשון בכל שנה בית הספר מפסיק את הלימודים העיוניים הסדירים לשלושה שבועות לטובת פסטיבל האמנויות השנתי. בתקופה זו בית הספר מעלה מגוון רחב של מופעי תיאטרון, מופעי מחול, תערוכות אמנות, קונצרטים של התזמורת הסימפונית ומקהלת בית הספר, מרתונים של עשרות הרכבי הג'אז, וערבי הקרנות חגיגיים של מגמת הקולנוע ועוד. 

תיכון ייחודי ארצי לאמנויות

 תלמידי ותלמידות בית הספר מגיעים מכל קצוות הארץ: ערים, פרברים, עיירות פיתוח, קיבוצים ומושבים. מייחדת את כולם השאיפה להגיע לבית הספר הראשון והמוביל בארץ המציע לימודי אמנות לצד לימודים עיוניים ומדעיים ברמה הגבוהה ביותר.
בית הספר פועל במתכונת ארבע שנתי, ולומדים בו מכיתה ט' עד כיתה י"ב (ניתן גם להצטרף בכיתה י׳). 

תמונה של הצ׳לנית תלמה ילין

״כיצד אוכל לתאר את הקסם שבהינף ידו? כאשר הוא מנצח, אותם קטעים או מכשלות חדלים מלהתקיים״

 

תלמה ילין

"בית ספר תלמה ילין, מהותיקים בבתי הספר לאומנויות בישראל, פועל לאורך שנים כחוד החנית בעשייה התרבותית בארץ בתחום החינוך לאמנויות. תלמידנו זוכים לשנות למידה בלתי נשכחות בזכות מסורת יוצאת דופן של עשייה חינוכית ייחודית בהובלתו של צוות הוראה מעולה. לאחרונה בית הספר זוכה לתנופה אדירה בזכות רענון תכניות הלימודים בכל מגמות האמנות, ובזכות שיתופי פעולה יוצאי דופן עם גופי תרבות, אקדמיות, גורמי פיקוח במשרד החינוך, ומיזמים קהילתיים ייחודיים.  אנו רואים במצוינות דרך חיים העשויה לבוא לידי ביטוי גם בהעמקת דרכם של התלמידים והתלמידות בעשייה האמנותית והעיונית, וגם בעידוד מעורבותם בחיי הקהילה והמדינה. צוות בית הספר חותר לפיתוח חשיבה ביקורתית בכל התחומים, ועל יצירת חיבור מתמיד בין אמנות להומניות. אנו מאמינים שיצירתיות עשויה להוות מקור בלתי נדלה להרחבת מושג האנושיות, ופתח חשוב לגילוי דעת של כל אחד ואחת על מצבה של החברה הישראלית, ועל מקומם של בני הנוער בתהליכים החברתיים המקומיים והגלובליים. צוות בית ספר שמח לקבל לשורותיו תלמידים ותלמידות מכל מקום בארץ, ואנו קוראים לכל אחד ואחת הרואים באמנות את מרכז חייהם בתקופה זו של חייהם להצטרף אלינו.״ בברכה, ד"ר דן שגיב

מנהל בית הספר,

ד״ר דן שגיב

מורה לתולדות המוזיקה והיסטוריה לגיל התיכון, ומורה למוזיקה לגיל הרך. 23 שנים במערכת החינוך, ושימש במגוון רחב של תפקידים בחינוך המוזיקלי. בעל תואר דוקטור (Ph.D) מהאוניברסיטה העברית בירושלים בתחומי מחקר הקשורים בסוציולוגיה של החינוך המוזיקלי. מרצה בכיר במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט.
למידע נוסף על דן >

תמונה של ד״ר דן שגיב מנהל בית הספר

עמית אדרי 
יו"ר
אורית גור-כהן
ראש מנהל החינוך, הנוער והצעירים עיריית גבעתיים

דוד קיגלר
חבר ועד, נציג ציבור
עטרה דזיקובסקי
חברת ועד, נציגת ציבור
קארין אינס

חברת ועד, נציגת העירייה
אבי לוי

חבר ועד, נציג העירייה, חשב אגף החינוך
יניב בריטשטיין

יועץ משפטי
אריאלה זיסקוביץ

חשבת מלווה

הועד המנהל

DREAM BIG

בגדול

אנחנו חולמים
 

בואו לראות את רשימת הטאלנטים של תלמה ילין
 

מגמות האמנות של תלמה ילין

bottom of page